Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Pokusa

marchewa79

handcuffsWyrok TK zatwierdzający pełną dowolność stosowania przez Prezydenta ułaskawień w zasadzie kończy okres istnienia w Polsce sądów, jako niezależnej 3 władzy. Jest to koniec symboliczny jednak nie czyni go to mniej dojmującym. Oto, bowiem jeden z konstytucyjnych organów państwa otrzymał carte blanche na osłanianie swoich partyjnych funfli od odpowiedzialności. Każdej i za wszystko. Poseł PiS tłukł żonę. Pac ułaskawionko nawet Policja niebieskiej kart założyć nie zdąży. Kumpel ze studiów zdefraudował kasę, znajomy naukowiec splagiatował czyjś artykuł, prawy i sprawiedliwy ginekolog dorobił na boku skrobanką bach i nie ma tematu. Właściwie pojawia się pytanie o ułaskawienie ogólne i wyprzedzające. Ale tu poczekajmy życzliwy i dyspozycyjny TK także na pewno odpowie twierdząco.

Ale to wszystko tylko przygrywka. Teraz pomyślmy, że uzbrojony „oddział bojowy” PiS rozstrzeliwuje demonstrację Obywateli RP . Albo ochroniarz prezesa strzela w Sejmie do posłów opozycji.  I… nic. Ułaskawionko. Niemożliwe? Nieprawdopodobne? Witamy w Polsce A.D. 2018.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [starszy58] *.play-internet.pl

    Konstytucja kwietniowa - odpowiedzialność przed Bogiem i historią i takie tam. Wszystko już było, ale powtarza się jako farsa.

  • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

    Podstawowy skutek deformy sądownictwa - władza z przyległościami może bez ryzyka kraść. No ale cóż, córki leśnika i złodzieje przy korycie.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci