Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Stłuczka i państwo teoretyczne

marchewa79

rear-end-accidentKawalkada samochodów z byłą już na szczęście Panią Premier a obecnie tajemnicza minister bez teki po raz kolejny brał udział w czymś, co Policja nazywa „zdarzeniem drogowym” a co było chamskim wjechaniem w kufer kierowcy zatrzymującemu się przed przejściem dla pieszych. Nihil novi w świecie PiS.

Rozwiązanie BOR i utworzenie naszej, najzajefajnej patriotycznej do bólu (a właściwie do „bulu”) Służby Ochrony Państwa miało jednak takim zdarzeniom zapobiegać. Teraz wreszcie kierowcy mieli być nie tylko profesjonalni i wypoczęci, ale wreszcie „nasi” swojscy, prowincjonalni i pachnący gnojówką. Niestety może i są nasi, ale utrzymywanie odstępu od poprzedzającego pojazdu to jednak nie jest ich silna strona. Aż strach pomyśleć, co stanie się, kiedy na naszą słyną Panią z broszką ktoś naprawdę postanowi się zamachnąć. Może być problem, jeśli umiejętności strzeleckie SOPowców równe są umiejętnościom jazdy samochodem. Choć jeżeli zdarzenie będzie zarejestrowane przez kamery może stanowić ciekawy przykład tragikomedii. O ile oczywiście nie zginą postronni.

Cały czas dziwi mnie, że te marionetki mają odwagę jeździć samochodami czy latać samolotami, którymi kierują podobne im indywidua. Bo nie matura lecz chęć szczera… Tylko powiedzcie mi kiedy to nasze państwo było bardziej teoretyczne, cztery lata temu czy teraz.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci