Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Moje MTV

Moje MTV (5) - Michael Jackson "Black or White"

marchewa79
W erze, w której komputerowe efekty są codziennością nawet w serialach TV, o kinie już nie wspominając, warto wrócić do teledysku Michaela Jacksona uważanego za milowy krok w dziedzinie komputerowo generowanych efektów specjalnych. Ten młodzian z teledysku to Macaulay Culkin, czyli Kevin Sam w domu. Ciekawie widzieć czasy, w których Jackson był już białą a jeszcze megagwiazdą.


Moje MTV (4) - Peter Gabiel "Sledgehammer"

marchewa79
    Po "Genesis" przyszła pora na Petera Gabriela. Miał on krótki okres sławy po odejściu z grupy, niestety zbyt silne ciążenie w stronę ambitnego popu negatywnie odbiło się na liczbie odbiorców tej muzyki. Tu prezentuję największy przebój "Sledgehammer". Kapitalnie wyanimowany poklatkowo teledysk. To się ogląda.


Moje MTV (3) - Genesis - Land of Confusion

marchewa79
    Ironią losu jest że największe sukcesy grupa "Genesis" zaczęła święcić dopiero po odejściu Petera Gabriela. Wtedy to z awangardowego popu przerzucili się na nieco mniej awangardowy za to milszy dla ucha. Samemu Gabrielowi rozstanie też wyszło na dobre o czym świadczy np. znakomity teledysk i piosenka "Sledgehammer". "Land of Confusion" to rzadki przykład zabawnego komentarza do niepokojów lat 80-tych. Ci którzy pamiętają "Polskie ZOO" na pewno spojrzą na to video z nostalgią.


Moje MTV (2) - Billy Idol - Cradle of Love

marchewa79
    Dzisiaj jeden z bardziej "gorących" teledysków niegdyś obecnych w MTV. Swoja drogą szkoda że takich popowo-rockowych kawałków już się dziś nie słyszy. A i Billy spokojnie siedzi na emeryturze.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci