Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Słowo się rzekło...

Deja vu

marchewa79

220px-Piotr_Duda_(4)

Nie będziemy bronić rządu, będziemy bronić demokratycznych zasad wyboru. Jeżeli się komuś nie podoba obecna władza, niech robi wszystko, by zmobilizować elektorat. Myśmy czekali osiem lat, by wymienić tę ekipę. Jeżeli myśli pan Kijowski, że będą chodzić po biurach poselskich - my też wiemy, gdzie są biura Platformy i Nowoczesnej i może też tam zawitamy - dodał Piotr Duda.

 

A 48 lat temu...

zw1203m4988574

Hegel powiada gdzieś, że wszystkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa.

Karol Marks

 

Jarosław Kaczyński Profetycznie

marchewa79

z19339660Q,Marsz-KOD-z-lotu-ptaka

Potrzebne też jest do tego duże poparcie społeczne, szczególnie wtedy, kiedy będziemy atakowani. Jak na Węgrzech, Węgry były atakowane i ludzie wychodzili na ulice – stwierdził Kaczyński.

Jarosław Kaczyński

Źródełko

Pinokio

marchewa79

article-2242722-1657FE04000005DC-339_634x474

Przedstawiając swoją propozycję dla poszkodowanych przez banki kredytobiorców Andrzej Duda wyjaśnił, że należałoby się zastanowić nad możliwością przewalutowania kredytów według kursu, po jakim były brane w chwili zawierania umowy. Swoich rozmówców kandydat PiS na prezydenta zapewnił, że w tej sprawie będzie interweniował osobiście.

Źródło

Prezydent na uwagę, że część jego programu o ustawie frankowej nie zostanie zrealizowana, stwierdził że, "jest budżet, który nie jest z gumy, są poważne projekty, które są też kosztowne". - Odziedziczyliśmy sytuację gospodarczą po poprzedniej ekipie - dodał przypominając, że "nie wszystko da się zrealizować w przypadku prezydenta w pół roku, a w przypadku rządu w ciągu 100 dni".

Źródło

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci