Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : krzyz

Krzyże, symbole - spór "obok" życia

marchewa79
palac_prez     Prawo i Sprawiedliwość znalazło sobie kolejny front walki o „prawdę Smoleńską”, jest nią krzyż postawiony przed pałacem prezydenckim. Krzyż wraz z pochówkiem na Wawelu to kolejna odsłona tworzonego mitu Lecha Kaczyńskiego. Mitu, który ma przywrócić Pis władzę w 2011 roku. Tylko osobiście nic na to nie poradzę, ale nie jestem w stanie zrozumieć jak?

    Cała sprawa Smoleńska przypomina budową mit „nocnej zmiany” z 1992 roku. To było hasło ważne i czytelne, ale jedynie dla najbardziej twardego elektoratu. Pozostali, a śmiem twierdzić, że stanowili oni większość wyborców, ulegli dobrze przeprowadzonej kampanii wyborczej, przedstawianiu Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu czy celnym reklamom ze zwierzakiem i pustoszejącą lodówką.

     Dzisiaj PiS po udanej kampanii robi gigantyczny „w tył zwrot”. Po potrafi przeciwstawić nie koncyliacyjna postawę, co sugerowałaby kampania wyborcza Jarosława Kaczyńskiego, ale język agresji i oskarżeń. Co gorsza dla samego PiSu temat katastrofy smoleńskiej jest i będzie coraz bardziej peryferyjny i utrzymanie zainteresowania mediów będzie trudne jeśli nie niemożliwe. Rok 2011 to rok polskiego przewodnictwa w UE i końca przygotowań do Euro 2012 (otwieranie stadionów), wszystko, więc wskazuje na to, że na pierwszych stronach gazet będzie tylko Tusk. Smoleńsk to jest sprawa bez potencjału, z wieloma wątpliwościami i niejasna rola samego Lecha Kaczyńskiego. Słowem sprawa, na której można jedynie przegrać, i to przegrać jak pokazuje wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla „Gazety Polskiej” w brzydkim stylu.

    Wydarzenia te pokazują ze nie ma w PiS rzeczywistego ośrodka władzy. Wszystko, co jest to kliki i koterie walczące o czas Prezesa, Prezesa, który jest miotany od politycznej ściany do ściany. A chaos we własnych szeregach to najlepsza recepta na wyborcza klęskę.

Tekst stanowi mój głos w Debacie na Blogu Debat.

Zapraszam do udziału!

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci