Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : niepodleglosc

Niepodległość walcząca

marchewa79
     Momenty były? Tak pytał się niegdyś niezapomniany duet Kociniak i Zaorski. A jakże zgodnie z planem na demonstracjach 11 listopada „momentów” było aż nadto. Z jednej strony Prawica przez duże P wspierana przez Kiboli przez duże K, Z drugiej Lewica przez duże L wspierana przez Antyfaszystów przez duże A w dodatku z Niemiec przez duże N (co już samo w sobie ma wymiar cokolwiek ironiczny).  Władze Warszawy te dwa zgromadzenia ustawiły, ze znanych jedynie sobie powodów, na kursie kolizyjnym. Rezultat każdy, kto ma ćwierć mózgu i dwie sprawne szare komórki mógł przewidzieć.

     Tymczasem gdzieś tam w odległej galaktyce, choć znowu nie tak daleko, polacy przez małe p zjedli obiad przez małe o i poszli na spacer przez małe s. Pogoda była ładna, słońce świeciło. Na koniec dnia obejrzeli relację z rozróby w TV i zapewne stwierdzili, że takie obchody niepodległości to oni mają w dupie. Na wszelki wypadek przez małe d.

Żałoba niepodległościowa

marchewa79
     Taka krótka refleksja dotycząca obchodów święta niepodległości. Wszędzie te obchody swoim porządkiem przypominają… uroczystość pogrzebową. Mamy mszę św., przemówienia nad grobem i na końcu przemarsz z konduktem w celu złożenia niepodległości do mauzoleum (pomniki nagrobkowe bywają okazałe). Tylko czy do końca o to chodzi w święcie niepodległości? Trochę tak jakbyśmy żałowali że ją mamy.

     Chlubny wyjątek – Poznań. Oni tam mają Św. Marcina, pyszne rogale etc. Jest czego zazdrościć.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci