Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : jaroslaw-kacznski

Lech Kaczyński Airport, czyli piramida Jarosława

marchewa79

odkryjslaskie_acmszklarski_006Rząd i nadpremier Jarosław nie zwalniają. Odkurzają każdy, najgłupszy pomysł znaleziony w szufladach ministerstw i kierują go do realizacji z entuzjazmem dziecka, które dostaje nową zabawkę.  Ostatnio odnaleziony został koncept centralnego portu lotniczego, czyli gigalotniska między Łodzią a Warszawą. Prawdziwie wielkiej i należycie słomianej inwestycji.

Założenia dotyczące wzrostu ruchu lotniczego i liczby obsługiwanych pasażerów wzięto z sufitu (kto bogatemu zabroni), koszty po prostu wymyślono (port jak uczą rozliczne przykłady będzie pewnie 2x droższy a więc w cenie elektrowni jądrowej na którą wg. tych samych polityków nas nie stać). W okolicy od lotnisk gęsto tylko jakoś latać z nich nie ma komu (pozdrawiamy Radom). Po co to wszystko?

Ano jak wielu podejrzewa ku pamięci. Wreszcie będzie można COŚ nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. Wreszcie otrzyma godne mauzoleum, odpowiednio kosztowne. I gdyby na tego potworka złożyli się jedynie członkowie i sympatycy rządzącej partii to OK.  Ale niestety groszem sypną wszyscy Polacy. To uspokojenie sumienia prezesa będzie wyjątkowo kosztowne. Oczywiście niektórzy niemało zarobią. Ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, Polska nie ma potencjału na stworzenie od zera nowego hubu lotniczego w tej skali. Nie mamy dużej własnej linii lotniczej, która by na nim bazowała, nie mamy infrastruktury komunikacyjnej, którą można by do niego podpiąć (autostrada i szybkie koleje).

Miłośnikom słomianych inwestycji radzę się przyjrzeć losom Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu. Zresztą bez trudu znajdziecie z dwa tuziny PRLowskich przeskalowanych potworków. Może jednak te lata nas czegoś nauczyły. Nie tracę nadziei.

Jarosław Kaczyński Profetycznie

marchewa79

z19339660Q,Marsz-KOD-z-lotu-ptaka

Potrzebne też jest do tego duże poparcie społeczne, szczególnie wtedy, kiedy będziemy atakowani. Jak na Węgrzech, Węgry były atakowane i ludzie wychodzili na ulice – stwierdził Kaczyński.

Jarosław Kaczyński

Źródełko

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci