Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : Julia-Pitera

Raj na ziemi

marchewa79
     Jest sobie w Rzeczypospolitej takie miejsce gdzie średnia pensja wynosi 15 000 zł. I nie jest to filia Googla czy Facebooka. Tak, tak dobrze myślicie to rządowa agencja: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Jak się zatrudnić w tym cudownym miejscu. Cudownego obrazu tej instytucji dopełnia rodzinna wręcz atmosfera panująca wewnątrz „prezes Krzysztof Banaszak zatrudnia swoją żoną i córkę, a 40 proc. pracowników PAŻP nosi te same nazwiska. 200 osób jest ze sobą wprost powiązane rodzinnie”. Doprawdy dba się w naszym kraju o zachowanie najwyższych rodzinnych wartości.

     Wszystko to dedykuję CBA jako całości i Pani Julii Piterze. Gratulacje, korupcji i nepotyzmu w Polsce nie ma!

Dwie kobiety

marchewa79
     Kadencja szefa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej dobiega końca. Nie ma wieści o jej przedłużeniu istnieje natomiast spora szansa na to ze Streżyńska z UKE odejdzie. Niestety nominował ją „niewłaściwy” Premier Kazimierz Marcinkiewicz. Cóż z tego że wykazała się Pani Prezes daleko idącą konsekwencją w walce z monopolami TP SA oraz operatorów komórkowych z korzyścią dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie politycznie podejrzana a co za tym idzie jej ponowna nominacja nawet jeśli możliwa odbywać się będzie z wielkim trudem. Złośliwi mogą powiedzieć że po odwołaniu Pani Anny rynek telekomunikacyjny odetchnie z ulgą. A może i odwdzięczy się PO przed wyborami. Ja złośliwy nie jestem i mam tylko nadzieje ze jednak od czasu do czasu zajęty kolejnymi propagandowymi wojnami Premier robi coś co ma ręce i nogi i szefową UKE na stanowisku zostawi.

     A tymczasem od trzech lat z okładem mamy w rządzie Panią „minister” od korupcji Julię Piterę. Jeżeli szukać w III RP przykładów beznadziejnie zmarnowanych rządowych pieniędzy to posada Pani Julii jest w zdecydowanej czołówce. Kiedyś teoretycznie stanowiła przeciwwagę dla PiSowskiego CBA jednak od odwołania Kamińskiego kiedy CBA stało się z powrotem nasze, swojskie i ludowe plącze się tylko Pani Pitera, od jednego programu TV do drugiego i biadoli, jak to nie zauważyła jak koledzy z PO wkładają ręce do słoika z konfiturami. Ale posada Pani Julii jest bezpieczna. W końcu na co komu w rządzie osoba od korupcji która jest kompetentna i zdecydowana. O wiele lepsza jest rozchwiana emocjonalnie ex polonistka którą Premier może kierować do woli.

     Dwie kobiety, dwa podejścia. Chyba już wiem po co była PO ustawa o parytetach. O ileż sprawniej zarządzać się będzie klubem złożonym z klonów Julii Pitery. Na pewno o wiele lepiej niż takim gdzie jest choć jedna Anna Streżyńska.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci