Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : Eurowybory-2014

Sekta

marchewa79
"Wyborcy PiS to sekta, która już nie oczekuje od Kaczyńskiego zwycięstw. Oczekuje, żeby trwał i był strażnikiem świętego ognia."

Niee to nie Stefan Niesiołowski to Michał Kamiński. Nawrócenia bywają niezwykłe, nieprawdaż?

Eurowybory 2014

marchewa79
     Zawsze kiedy mam dość prześlicznej europropagandy w wykonaniu wszystkich stron wyobrażam sobie minę Zbigniewa Ziobry po publikacji wyników. Ten moment kiedy wspominać będzie ową fatalna decyzję o rozbracie z PiSem. I poszukiwaniu własnej drogi. Jak dużo zaoszczędził? Czy wystarczy aby utrzymać obecny styl życia? Czy zostali jacyś pomocni koledzy? A może trzeba będzie wrócić do pracy. Eh piękne chwile przed nami.

     O ile do Ziobry et consortes mam nieco dziwnej sympatii to nie mam nawet śladu tejże do nowo nawróconego "liberała" Jarosława Gowina. Niby przyzwyczaiłem się już do tego ze lojalność w polityce nie istnieje. Ale poziom bzdur jakie partia tego ex ministra oferuje jest niemal nie do zniesienia. Program złożony z demagogicznych hasełek na poziomie samoobrony. Emigranci oczywiście nie wrócą tylko dlatego że Gowin zacznie im wypacać pensję brutto. Bo polskie brutto i tak jest mniejsze od brytyjskiego netto. I to jest sytuacja która potrwa dekady a żadna partia nie zmieni tego szybko.

     W ten oto łatwy sposób dotarliśmy do starego/nowego Janusza Korwina-Mikke. Wydaje się że największego wygranego zbliżających się wyborów. Urabiane latami pokolenie gimnazjalistów dotarło do pełnoletności. I głosuje na swego idola. Niska frekwencja dokona reszty. Mikke wreszcie wróci do tego czym tak ponoć gardzi – do polityki. I to do tej którą gardzi najbardziej czyli europejskiej. Pokonując odruch wymiotny on i jego partyjni koledzy zapewnia europarlamentowi komediowy element na najbliższe 5 lat. Tyle ze miażdżąca większość europarlamentarzystów zarówno wiedzą jak i doświadczeniem życiowym przewyższa polskiego licealistę. Więc łatwej publiczności JKM mieć nie będzie.

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci