Menu

Zoon Politikon

Czyli o polityce przede wszystkim choć nie tylko....

Wpisy otagowane : cytat

Magia 1989?

marchewa79
     W Polakach drzemie duch przedsiębiorczości, który jest hamowany przez głupie regulacje. Po co podwyższano składki na ZUS? Mówiliśmy, że to spowoduje wzrost bezrobocia i potwierdziło się. Koszty pracy są zbyt duże. Dziś zamiast oficjalnie zatrudniać, pracodawca woli zatrudniać na czarno. Może czas wrócić do ustaw z 1989 roku?  Wtedy nie mieliśmy komórek, nie mieliśmy komputerów, nie mieliśmy nawet tych kilku kilometrów autostrad, a wzrost PKB był na poziomie 5, a nawet 7 proc.

     Panie Robercie. Wypadało by tak dla oszczędzenia demagogii zauważyć też że w 90 i 91 roku mieliśmy do czynienia z potężną zapaścią. Czy to oznacza że reformy Balcerowicza nie trzeba było przeprowadzać? Z biegiem lat stają się ci nasi liberałowie w poziomie demagogii coraz bardziej podobni do polityków Samoobrony. Szkoda.

Będziemy kwita

marchewa79
LGW. PetersonPolaka by szlag trafił na myśl o tym, że państwo mu zabiera 80 proc. z jego zarobków i daje to na zasiłki dla dziewięciorga dzieci pakistańskiego imigranta.

- Och! No cóż, ja na to patrzę inaczej. W moim wieku człowiek więcej już myśli o swoich ostatnich chwilach niż o tym, na co by tu wydać pieniądze. Swoje ostatnie chwile zapewne spędzę w szpitalu. W tym szpitalu tyłek mi będzie wycierała pielęgniarka, która raczej nie będzie pochodziła ze starej szwedzkiej rodziny. Bardzo możliwe, że będzie jedną z dziewięciorga dzieci pakistańskiego imigranta. I ja wtedy powiem, że jesteśmy kwita.

Może spróbujcie czasem w Polsce też spoglądać na to z takiej perspektywy - nawet jeśli teraz odnosisz sukces i drażni cię, że państwo zabiera ci pieniądze, żeby pomóc komuś, komu się gorzej powiodło - to przecież nie wiesz, co będzie się z tobą działo za dwadzieścia lat i czy sam wtedy nie będziesz potrzebował pomocy. Tak rozumujemy w Szwecji.

Leif Gustav Willy Persson w rozmowie z Wojciechem Orlińskim

Dać odpór

marchewa79
r_markowskiBadaliśmy tę kampanię wyborczą w wielu punktach czasowych i wydaje się, że mamy do czynienia z ciekawym fenomenem - nie ma takiego poziomu poparcia dla Kaczyńskiego i PiS, na który by nie odpowiedziała część normalnie zdemobilizowanego elektoratu, który pójdzie głosować, by zapobiec "złu politycznemu", jakim jest w jej mniemaniu Kaczyński u władzy.

Jeśli PiS zaktywizuje 100 tys. nowych zwolenników, zaraz znajdzie się 110 tys., którym nie chciało się iść na wybory, ale jednak pójdą, by dać odpór.

Ocalić od zapomnienia czyli któż nadąży za woltami Prezesa

marchewa79
J_Kaczynski     SLD nie jest w stanie rozwiązać polskich problemów i to jest niemożliwość strukturalna, niemożliwość związana z charakterem tej partii, jej zapleczem, składem, sposobem myślenia, jej uwikłaniami. Ta partia na pewno nie wyciągnie Polski z tej niedobrej sytuacji, w której się znalazła. Społeczeństwo to zauważy i wtedy przyjdzie czas na mądrą, dobrze zorganizowaną, nawiązującą do najlepszych polskich tradycji i wyrosłą z tych tradycji prawicę

© Zoon Politikon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci